Alapítványunk:
Alapítványunk alapítója és kuratóriumának tagjai évtizedek óta az oktatás területén tevékenykednek. Ez idő alatt sokat tapasztaltunk, láttunk jót és rosszat. Volt / van ami tetszik, és ami nem. Ráadásul vannak gyermekeink, akik most érintettek az oktatásba, akiknek „a bőrére megy” a dolog, vannak kollégáink, akiknek lesznek gyermekeik, akik jobbat szeretnének gyermekeik számára.
Töprengtünk, beszélgettünk, vitatkoztunk, majd úgy döntöttünk, hogy a lehetőség jelenleg is meg van az oktatási rendszerben olyan nevelésre, amit mi szeretnénk, csupán a szervezeti kereteket kell megkeresni, gondosan összeválogatni a módszereket és a szakembereket. Ezért létrehoztunk egy alapítványt. Pont olyat, amit mi szeretnénk. Számunkra pont Jót, a Jó Pont alapítványt. Ugyanakkor nem vagyunk önzőek, úgy gondoljuk, hogy ami nekünk jó, másnak is az lehet. Bízunk benne, hogy Ön kedves Olvasó egyetért nevelési elveinkkel, és megtisztel azzal minket, hogy ellátogat hozzánk, és részt vesz életünkben!
A kuratórium
Mi vagyunk a kuratórium. Több, mint 20 éve oktatással foglalkozunk. Némedi János mérnök-tanár, 3 gyönyörű fiú- és Marosvölgyi Ágnes szociológus, fejlesztőpedagógus, kisgyermekgondozó, egy világszép nádszálkisasszony-pillanatnyilag sok türelmet igénylő tini- és egy kedves, mosolygós tündéri kamaszfiú szülei. Mindkettőnk családja és környezetünk lelkesen támogat minket a munkánkban. Van egy régi, dédelgetett közös álmunk, létrehozni egy olyan intézményt, ahová ici-piciként kerülnek be a gyerekek és szakmával és érettségivel a zsebükben távoznak. Egyenlőre itt, az első lépésnél tartunk, de azt mondják, ha elkezdtük, felét elvégeztük a munkának.
Lássuk röviden, mi az alapítvány célja, tevékenységi területe:
Alapító okirat szerint:
Az alapítvány célja, hogy oktatással, neveléssel, mentális és fizikai egészségmegőrzéssel, egészséges életmódra való neveléssel gyermek és ifjúságvédelemmel minél szélesebb rétegekhez jusson el, és ezzel az esélyegyenlőséget növelje, a baleset- és bűnmegelőzést elősegítse. Mindezt iskolai szociális munkával, pályaorientációs egyéni és csoportfoglalkozással, gyermekeknek-felnőtteknek és oktatóiknak tartott tréningekkel, táborok szervezésével, valamint különböző témakörökben /pl. drogmegelőzés, pályaorientáció, konfliktuskezelés, egészséges életmód, stb./ csoportos foglalkozás tartásával kívánja elérni általános és középiskolákban, felnőttképzési intézményekben.
Aktuálisan:
2012. decemberétől az alapítvány 3 családi napközi működtetését indította be.
A családi napköziket azért hoztuk létre, mert úgy tapasztaltuk, hogy egyrészt sok szülő gyermeke nem jut be az állami bölcsődékbe, óvodákba, illetve sokak számára fontos, hogy gyermekük kisebb közösségben nevelkedjen, nagyobb odafigyelést kapjon. A családi napközi megszokott – csak kicsi gyermekekre koncentráló – tevékenységét szélesíteni kívánjuk. Úgy véljük, hogy a nagyobb gyerekek (általános iskola felső tagozata) számára is jobb alternatíva a kiscsoportos foglalkozás, mint az iskolák összevont napközije. 7 fővel sokkal jobban lehet eredményeket elérni, jobban lehet a tehetséges gyerekeket felkarolni, a lemaradókat felzárkóztatni. Ezért 2013-ban kialakítunk olyan „napköziket”, melyekbe a gyerekek az általános iskolából érkeznek tanítás utáni tevékenységre. Szakembereink segítségével angol és spanyol nyelvet tudunk oktatni, fejlesztőpedagógusunk segítségével a gyerekek tanulásában tudunk segíteni, mozgásterapeutánk biztosítja a mindennapos mozgást délután is, mozgásos fejlesztő játékokkal szórakoztatja a gyerekeket. 2017-től a családi napközik, családi bölcsődévé alakultak, így mi ma 3 családi bölcsődében várjuk a hozzánk kerülő gyerekeket. 2019-ben egy pályázat segítségével megújultunk, felújíthattuk a bölcsődénket így szép környezetben, igényes játékokkal fogadhatjuk a gyerekeket a Jó Pont Oktatási Alapítvány 3 családi bölcsődéjében.